Organizatorzy

 

Kuratorzy wydarzenia:

mgr Dominika Zawojska
Asystentka na Wydziale Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie w pracowni Projektowania Architektury Wnętrz i Wystawiennictwa na kierunku Architektura Wnętrz. Specjalizacja: projektowanie architektury wnętrz,  form użytkowych, wystawiennictwa.
Prowadząca Podstawy Projektowania Wystaw, prowadząca warsztaty.
Działalnosć twórcza: architektura wnętrz mała architektura, design, projektowanie form przestrzennych.
W 2012 roku obroniła dyplom licencjacki „Karim Rashid showroom cafe design” pod kierunkiem prof. H. Regimowicza na Akademii Sztuki na Wydziale Sztuk Wizualnych specjalność architektura wnętrz i scenografia. Praca odnosiła się do twórczości Karima Rashida, projekt zawierał w sobie jednocześnie showroom projektanta wraz z kawiarnia. Obiekt był zlokalizowany w Szczecinie przy ul. Bogusława.
W 2014 roku obroniła dyplom magisterski „Adaptacja wnętrz Pałacu w Korytowie na hotel w stylu Art Deco”na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu pod kierunkiem Prof. zw. UAP Józefa Jurka. Dyplom magisterski dotyczył projektu wnętrza Hotelu w Korytowie wraz z jego otoczeniem inspirowanego Art Deco.
Podczas studiów II stopnia otrzymała Stypendium Rektora dla najlepszych studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.
Od 2012 – do dziś prowadzi studio architektury wnętrz www.domastudio.pl
W 2016 roku objęła kuratorstwo nad przestrzenią wystawienniczą w ZPOZ Zdroje w Szczecinie
Pomysłodawca i Kurator międzynarodowej wystawy Arch Inside towarzyszącej 5 Międzynarodowemu Interdyscyplinarnemu Sympozjum na temat Sztuki, Nauki i Technologii – Medea 2017 – 1-8 września 2017, Heraklion, Kreta.
Członkini Stowarzyszenia Medea.

 

dr Katarzyna Utecht
Dziekan Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie.
Adiunkt w Pracowni Projektowania Mebla w Katedrze Architektury Wnętrz i Form Użytkowych.
Specjalizacja: projektowanie architektury wnętrz, mebli, form przestrzennych, działalność twórcza: architektura, design, projektowanie wnętrz.
Prowadząca: Pracownię Projektowania Mebla, organizatorka warsztatów.
Kurator I edycji międzynarodowej wystawy Arch Inside towarzyszącej 5 Międzynarodowemu Interdyscyplinarnemu Sympozjum na temat Sztuki, Nauki i Technologii – Medea 2017 – 1-8 września 2017, Heraklion, Kreta.
W 2015 r. obroniła rozprawę doktorską „Moduł mieszkalny – Homo Cyber Sapiens”. Badania architektoniczno-społeczne wpływu powierzchni mieszkalnych na człowieka we współczesnym świecie z analizą i odniesieniem do lat minionych.
W dziedzinie: sztuki plastyczne, w dyscyplinie artystycznej: sztuki projektowe na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.
Od roku 2011 – do dziś prowadzi własne Studio Architektury Wnętrz www.uk-architekt.pl
Od roku 2013 – do dziś współtworzy blog o meblach www.blogomeblach.blogspot.com
2008 roku Nagroda Marszałka Województwa zachodniopomorskiego za najlepszy dyplom projektowy w dziedzinie sztuk plastycznych. W 2006 roku zajęła IV miejsce w konkursie Primus Inter Pares w Szczecinie. Od 2004 roku wielokrotna stypendystka Prezydenta Miasta Szczecina.
Dyplom magisterski na Wydziale Architektury Wnętrz i Grafiki ze specjalnością: architektura wnętrz, dyplom zrealizowany w Pracowni Projektowania Wnętrz.
Promotor: prof. Janusz Stankowski i dr Mirosława Jarmołowicz.
Praca magisterska: Rewitalizacja obszarów portowych na przykładzie wybranych miast w Polsce.
Dyplom: Projekt adaptacji z nadbudową starej fabryki na nabrzeżu Odry w odcinku ulicy Krzysztofa Kolumba 79-80 w Szczecinie.

 

mgr Paweł Machomet
Magister sztuki, architekt wnętrz i projektant mebli. Wykładowca Akademii
Sztuki w Szczecinie na Wydziale Sztuk Wizualnych w Pracowni Projektowania Mebla Profesora Marka Owsiana.
Urodzony 1990 roku w Polsce.
Dyplom w 2013 roku na Wydziale Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie na kierunku Architektura Wnętrz. W 2015 roku dyplom na wydziale Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na kierunku Projektowanie Mebli.
Laureat Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne w roku 2014.
Z zamiłowania renowator mebli. Autor bloga o odnawianiu mebli Rzuć Pan Okiem! nagrodzonego podczas Meetblogin na Łódź Design Festival w roku 2015 jako najlepszy blog o tematyce DIY. Przez cztery lata prowadzenia serwisu współpracował z m.in. Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, Fundacją Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Fundacją Made In Art, Concordia Design, Arena Design, Poznań Design Days, Międzynarodowymi Targami Szczecińskimi, Cubetura Festival, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku, serwisem Ładnie Naprawię, magazynami Purpose i Świat Wnętrz.
Prowadzący popularne w Polsce warsztaty odnawiania mebli.
Kurator I edycji międzynarodowej wystawy Arch Inside towarzyszącej 5 Międzynarodowemu Interdyscyplinarnemu Sympozjum na temat Sztuki, Nauki i Technologii – Medea 2017 – 1-8 września 2017, Heraklion, Kreta.

 

dr Emilia Cieśla
Architekt wnętrz. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa. W 2011 roku obroniła dyplom magisterski „Wolnostojący-interaktywny” w Pracowni Projektowania Obiektu pod kierunkiem prof. dr hab. Jolanta Usarewicz-Owsian, prof. zw. UAP. Od 2011 roku pracuje na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Asystent na Wydziale Architektury Wnętrz i Scenografii w Pracowni Kształtowania Wnętrz Wystawienniczych. W 2018 roku obroniła tytuł doktora w dziedzinie sztuk plastycznych, w dyscyplinie artystycznej: sztuki projektowe, pt. „Transformacja przestrzeni w aspekcie wnętrz widowiskowych”, pod kierunkiem promotora: dr hab. Piotra Machowiaka, prof. nadzw. UAP, promotora pomocniczego: dr Szymona Nawoja, ad.Zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz, mebli oraz grafiką. Specjalizuje się w projektowaniu przestrzeni odsłuchowych, wnętrz mieszkalnych oraz identyfikacji wizualnej. Od kilku lat pasjonuje się szeroko pojętą grafiką komputerową. Prowadzi autorską pracownie architektury wnętrz www.emiliaciesla.pl, współpracuje z firmami z branży akustycznej oraz z biurami projektowymi. Koordynator wydarzenia Arch Inside ze strony Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

 

mgr Robert Gruszewski
Urodzony w 1985 roku.
2006 – 2012 studiował na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu
2012 – obronił dyplom z wyróżnieniem z zakresu projektowania wnętrz ,,Rewitalizacja dworca PKP w Kępnie” pod kierownictwem promotora prof. Józef Jurek, prof. zw. UAP
Od 2012 roku – zatrudniony na UAP jako asystent w II Pracowni Rysunku Projektowego dr. hab Piotr Sudak, prof. nadzw. UAP w Zakładzie Technik Przekazu Projektowego oraz w Wydziałowym Laboratorium Komputerowym.
2015 – otrzymał Stypendium Artystyczne Miasta Poznania
2016 – otrzymał III nagroda „Rytm światła – hotel w krajobrazie” Warszawa, zespół projektowy: Robert Gruszewski, Emilia Cieśla
2017 – został nominacja do plebiscytu Sztuka Wnętrz 2017
Zajmuje się projektowaniem wnętrz. Od 2013 prowadzi własne studio projektowe http://www.rgstudio.com.pl/ . Koordynator wydarzenia Arch Inside ze strony Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.
Wystawy indywidualne/ zbiorowe:
– 18.01.2018 Polska Architektura XXL 2017 – Sztuka Wnętrz 2017 – Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
– 18.01.2018 – ARCH INSIDE MEDEA Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
– 03-08.09.2017 – ARCH INSIDE MEDEA 2017, wystawa zbiorowa, Museum of Visual Artis, Iraklio, Grecja
-28.01.2016 – Międzynarodowe Targi Sprzętu Oświetleniowego, Konferencja Architektura-Światło- Przestrzeń, udział w wystawie, Polska, Warszawa
– 01.10.2013 – the Minsk International Biennale of Young Architects ,,Leonardo Award” in Belarus, udział w wystawie, Ukraina
-25.07.2012 -,,Najlepsze Dyplomy Projektowe ASP 2012”, Galeria Rondo Sztuki, Katowice
– 18.11.2010 – Niepokorni 2010, udział w festiwalu, Kraków, Polska
– 08.10.2010 – PiotrkOFF Art Festival, udział w festiwalu, Piotrków Trybunalski, Polska
– 03.10.2010 – Multi Art Festival, udział w festiwalu, Kalisz, Polska
-26.08.2010 – ,,Re-konstrukcje”, Galeria na piętrze, Kępno
-27.09.2010 – Dom Wielkopolski 2020, Plac Wolności, Poznań
– 13.03.2010 – Qlture reanimation fest, udział w festiwalu, Kępno, Polska

 

dr Mikołaj Stankowski
ur. 28.05.1979 w Poznaniu
Studia w latach 2000-2005 Wydział Architektury i Wzornictwa, kierunek: Architektura Wnętrz. Dyplom obroniony w 2005r., specjalność: architektura wnętrz, promotor: prof. dr hab. Józef Jurek. Na Uczelni zatrudniony od roku 2007. W 2013r. uzyskał tytuł doktora na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta w Pracowni Architektury Wnętrz III prowadzonej przez prof. Józefa Jurka. Projektuje wnętrza, meble, grafikę użytkowa, maluje i rysuje. Koordynator wydarzenia Arch Inside ze strony Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.